در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با دکتر عالی، مشکلات شرکت نخل بلوچ سراوان و احیای بافت بلوچ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با دکتر عالی، مشکلات شرکت نخل بلوچ سراوان و احیای بافت بلوچ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این دیدار، طاهری مدیر عامل شرکت نخل بلوچ گزارشی از مشکلات طرح را که در سنوات گذشته با سرمایه گذاری مشترک ایدرو به نسبت 40 درصد و 60 درصد تاسیس شده بود، ارایه داد و با توجه به محدودیت های قضایی ایجاد شده در خصوص فعالیت شرکت، درخواست مساعدت برای رفع محدودیت ها نمود.

🔹سپس کارشناسان سازمان نوسازی وگسترش صنایع ایران با توجه به روند انحلال و تسویه شرکت نخل بلوچ، سیر حقوقی پرونده را تشریح و راهکارهای لازم برای حل مشکلات بررسی شد.
🔹استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم توسعه سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران استان، خواستار اتخاذ تدابیر لازم و مساعدت قانونی برای گشایش مسیر فعالیت شرکت شد.
در این نشست مقرر شد شرکت نخل بلوچ نسبت به افزایش دارایی تا سقف بیست و یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اقدام و متناسب با بدهی، سهام به سازمان ایدرو تخصیص دهد

 

استاندار سیستان و بلوچستان در این دیدار با بیان تاثیر احیای بافت بلوچ در حوزه های سرمایه گذاری، اشتغال و اجتماعی استان، خواستار تسریع در راه اندازی این پروژه شد.

🔹احمدعلی موهبتی با اشاره به تاخیر در اجرای مواعید و تعهدات قبلی مبنی بر پایان پروژه تا پایان سال ۹۷ و سپس تا تیر سال جاری، تاخیر بیش تر را موجب سلب اعتماد مردم از و بروز مشکلات بیش تر در زندگی مردم منطقه بیان کرد.

وی با بیان اینکه هم مقام معظم رهبری و هم رییس جمهور بر به سامان رساندن سریع تر این پروژه تاکید دارند، گفت: پیگیری کسب موافقت کاشت پنبه در استان به عنوان ماده اولیه مورد نیاز این طرح هستیم و امیدواریم پیشرفت کار فعالیت مجدد پروژه مطابق انتظار انجام پذیرد.

🔹دکتر عالی مدیرعامل ایدرو نیز با بیان مشکلات طرح در زمینه تامین ملزومات و بهره برداری و خرید برخی تجهیزات و قطعات از خارج و زمان بر بودن مساله با توجه به شرایط فعلی، گفت سازمان ایدرو تیم اجرایی خاصی برای پیگیری موضوع تشکیل داده و با بسیج توان فنی و اجرایی، در تلاش برای تحقق تعهدات هستیم.

🔷در این نشست مقرر شد حداکثر تا دوماه آینده، مبلغ دویست میلیارد ریال از بانک صنعت و معدن برای خرید تجهیزات مورد نیاز تامین گردد.

همچنین تیم اجرایی تعیین شده به سرپرستی مهندس علایی، گزارش اقدامات انجام شده در راستای پیشرفت کار پروژه بافت بلوچ را به استاندار سیستان و بلوچستان منعکس نماید.

بر اساس هماهنگی و تصمیم نشست، مقرر شد افتتاح فاز ریسندگی مجموعه نساجی بافت بلوچ ایرانشهر در دهه فجر سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد. 

۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲